Kā palielināt AAL efektivitāti

Ūdens pH līmeņa mazinātājs

Liela daļa saimniecību ir saskārušās ar situāciju, kad kāds augu aizsardzības līdzeklis nedarbojas vai ir maz efektīvs. Arī lapu mēslojumam svarīgs ir ūdens pH līmenis. Dažreiz nodomājam, - vajadzēja ņemt dārgāku līdzekli, tas būtu iedarbojies labāk. Tomēr bieži vien iemesls, kāpēc līdzeklis nestrādā tā kā to sagaidām, ir pārāk augsts pH līmenis ūdenim, ar kuru apsmidzinām augus un/vai ciets ūdens. Liela daļa pesticīdu ir stabili pie ūdens pH līmeņa 5.5-6.0, īpaši kontakta insekticīdi un herbicīdi. Cietā ūdenī nestrādā glifosāti.

Saimniecības cenšas ņemt labu ūdeni no dīķa, upēm vai citām ūdens krātuvēm, tomēr ūdens pH līmenis pie mums ir 7.0-8.5, retos gadījumos 9.0. Jāņem vērā arī fakts, ka pavasarī un vasarā rādītāji atšķirsies. Pēc lietus ūdens pH līmenis būs zemāks, sausā laikā - augstāks.

 

LIGNUM PLUS
Lignum plus mazina ūdens pH līmeni, mīkstina ūdeni, satur virsmas aktīvo vielu. Mazina Ca un Mg jonu negatīvo ietekmi uz pesticīdiem un sekmē to iedarbību.
Lietošana: 30-50ml uz 100l ūdens, ja pH 6.5-7; 50-100ml uz 100l ūdens, ja pH 7<.
Ielej bākā daļu no nepieciešamā ūdens, Lignum plus un skatās kādā krāsā iekrāsojas ūdens. Pēc tam pielej atlikušo nepieciešamā ūdens daudzumu un pesticīdus.  Optimālais ūdens pH līmenis ir 5,5-6,0, ūdens iekrāsojas apelsīnu krāsā.
Iepakojums:
5l, 20l
Izmaksas: 0.21-0.70 eur uz 100l ūdens, atkarīgas no ūdens pH līmeņa.

 

 

 

 

Virsmas aktīvās vielas

 

Lietojot augu aizsardzības līdzekļus un lapu mēslojumu, ūdens piles atlec no lapas virsmas un notek. Ūdenim ir salīdzinoši augsts virsmas spraigums – 72 mN/m. Lai to mazinātu, konvencionālajām saimniecībām ieteicams lietot virsmas aktīvās vielas. Tās nodrošina ātru darba šķīduma iesūkšanos lapā. Virsmas aktīvā viela, izgatavota uz silikona bāzes (Perifolis) ir efektīvāka nekā izgatavotā uz etoksilētā alkohola bāzes (Lignum). Perifolis saglabā efektivitāti, smidzinot vismaz 30 minūtes pirms lietus!

 

PERIFOLIS
Uz silikona bāzes. Saglabā efektivitāti, smidzinot vismaz 30 minūtes pirms lietus!! Pesticīdu efektivitāte palielinās par 30%.
Lietošana: 50-100 ml/ 100 l. Samazināt ūdens  daudzumu par 30%. Lietojot ar kontakta insekticīdu, samazināta norma – 50 ml/ha.
Iepakojums: 1l, 5l
Izmaksas: 1.25-2.50 eur/ha ar PVN.

 


      Bez Perifolis, ūdens 424 l/ha                                                          Ar Perifolis, ūdens 212 l/ha

 

LIGNUM
Uz etoksilētā alkohola bāzes.
Lietošana:  50-100 ml uz 100l ūdens (maks. 300ml/100l).
!  Pirms lietošanas pārliecināties vai dotajam fungicīdam var lietot piedevas.
Sagatavo ¾ darba šķīduma ar pesticīdiem vai mikroelementiem, ieslēdz maisītāju, samaisa, pievieno Lignum. Pievieno atlikušo ūdeni, sajauc. Lielākais efekts pie pH 5-8. Izlietot 24h laikā.
Iepakojums: 1l, 5l
Izmaksas: 0.17-0.33 eur/ha ar PVN.

 

Pretputošanas līdzeklis

Saimniecības, kurām ir vecā tipa smidzinātāji, lietojot glifosātus saskaras ar preparāta putošanos bākā. To var novērst izmantojot „Spuma”.

SPUMA
Lietošana: 5-10ml uz 100l darba šķīduma.
Iepakojums: 0.2l, 1l
Izmaksas: 0.14-0.28 eur Uz 100l darba šķīduma.

 

 


                 Bez Spuma
                                                                                      Ar Spuma

 

Smidzinātāja mazgājamais līdzeklis

Augu aizsardzības līdzekļu paliekas smidzinātājā, tā filtros var radīt nopietnus postījumus kultūraugiem. To var novērst izmantojot:

EMUNDO
Lietošana: 0.5-1l uz 100l ūdens (0.5-1%)
Iepakojums: 5l
Izmaksas: 1.60-3.20 eur/reize