2017.gada augusts-septembris

Top1: LPKS “Agrario’’ valdes priekšsēdētājs Andrejs Savdons: ’’Pašlaik ir pieņemtas pirmās 50.000 tonnas graudu. Ražas ir labas, bet kopumā sezona ir mierīga. Šis ir viens no retajiem gadiem, kad arī ostās pieņemšana notiek raiti. Cenas rapsim ir labas, kviešiem - vidēji labas. Augstās graudu ražas Eiropā, Krievijā, Ukrainā, kā arī pārejošie krājumi rada pamatīgu spiedienu uz cenām, bet jāņem vērā arī to, ka austrumu kaimiņiem vēl 40% labības stāv uz lauka un iekavējusies ir ziemāju sēja. Pamatīgs atsitiens ir zirņu un pupu cenām, kas kārtējo reizi pierāda to, ka, jo vairāk sadalīsim riskus starp kultūrām, jo labāk jutīsimies. Ap 10.septembri atsākām lucernas novākšanu. Sakarā ar ražošanas jaudu kāpināšanu plānojam nākamgad nedaudz palielināt lucernas platības. Ievērojami vairāk jāpiestrādā ir pie stiebrzāļu audzēšanas un kvalitatīva siena ieguves. Šī joprojām ir brīva niša, kuras pieprasījums eksportā nav apmierināts. Visi, kas grib audzēt stiebrzāles, zvaniet, tālr.26396055.

TOP2: Agronoms Klāvs Zambergs par situāciju uz laukiem: ’’Laikapstākļi nemaz nav tādi, kādus mēs vēlētos, uz laukiem ir liels mitrums. Par laimi nav tik traki kā mūsu draugiem Latgalē. Agrajām kviešu šķirnēm ir pats pēdējais brīdis sējai, bet vēlajām šķirnēm laiks vēl ir. Lielas bažas sagādā pupu ražas novākšana. Pagaidām pupu dīgšana pākstīs vēl nav novērota, bet, ja laikapstākļi neuzlabosies, situācija var pasliktināties.’’ Ivars Brālēns - tehnikas tirdzniecības un nomas vadītājs: “Pašlaik visi zemnieki satraukti gaida izmaiņas laikapstākļos. Prieks par to, ka jaunie ‘’Palesse’’ kombaini sevi ir pierādījuši un kuļ graudus pat ar 30% mitrumu, kas pie mums ir netipiski. Šodien (16.09.) dosimies kult pupas, un cerēsim, ka varēs uz lauka uzbraukt.’’

TOP3: Septembra sākumā Alfa Agro pārstāvis devās uz Vāciju, lai apmeklētu izstādi ‘’Spoga Horse’’ un klientus.

Zirgu piederumu un barības izstāde ‘’Spoga Horse’’ (http://www.spogahorse.com/spoga-horse-spring/index.php) notika Vācijas pilsētā Ķelnē. Alfa Agro pārstāvis apmeklēja izstādi, lai tiktos ar dažādu valstu zirgu barības un barības piedevu tirdzniecības pārstāvjiem. Ceram uz labu sadarbību!

06.09.-07.09.17. Alfa Agro pārstāvis apmeklēja esošos un topošos sadarbības partnerus Vācijas ziemeļu un vidus daļā.

TOP4: Lūk, pirmās saražotās salmu granulas! 08.09.17. Alfa Agro testēja salmu granulu ražošanu zirgu pakaišiem (plašāku informāciju par to izmantošanu zirgu pakaišiem varat atrast šeit: http://zirgam.lv/2014/08/11/tests-salmu-granulu-pakaisi/. Salmu granulas ir samērā mīkstas, viegli sadalās, nav putekļainas un spēj pāris minūšu laikā uzsūkt šķidrumu. Tās ir populārs pakaišu materiāls zirgiem daudzās Eiropas valstīs.