Aktualitātes - 2017. gada jūlijs

Top1: Ar prieku varam paziņot, ka ir sākusies kulšanas sezona, laiks, kad parādas zemnieku un agronomu darba augļi! Agronoms Kāvs Zambergs komentē situāciju:’’ Šajā brīdī svarīgi ir pareizi un operatīvi noorganizēt visu kultūraugu novākšanu un pieņemšanu, lai zemniekiem un kooperatīvam nerodas zaudējumi.’’ ‘’Šogad varam prognozēt labas ražas, neskatoties uz nelabvēlīgajiem laikapstākļiem,’’ prognozē agronoms Aigars Kalniņš.

Top2: LPKS Agrario valdes priekšsēdētājs Andrejs Savdons par aktualitātēm pašlaik: ’’ Nebijis notikums rūpnīcas vēsturē. Esam salāgojuši rūpnīcas jaudu ar lucernas augšanu. Otrajā pļāvumā mēs jau bijām stadijā, kad bija jāgaida, lai lucerna izaugtu. Nākošgad varēs nedaudz palielināt lucernas sējumu platības. Līdz šai dienai rūpnīcā saražotas 4300 tonnas gatavās produkcijas. Rapsim ražība laba - vidēji birst ap 4t/ha. Pieņemšana notiek raiti gan elevatoros, gan ostās. Arī par cenu nevar žēloties - 360-370 eur par tonnu sezonas laikā ir labs rādītājs. Ar nepacietību gaidām graudu masveida kulšanu. 7.augustā notika tikai tādi izmēģinājuma darbi. Esam sagatavojušies nopietnu apjomu pieņemšanai gan Dobelē, gan Aucē, gan ostās. Uz patreizējo brīdi cena krīt, bet lielākā daļa mūsu saimnieku to ir piefiksējuši jau laikus pie augstāka līmeņa, un tāpēc patreizējais kritums nav sāpīgs”.

Top3: 31. jūlijā laikraksts ‘’Zemgales Ziņas’’ rakstīja: ‘’ Uz Spodrības ielu Dobelē sestdienas rītā pulksten 5.08 bija jādodas ugunsdzēsējiem glābējiem, jo tur bija izcēlies ugunsgrēks divās rūpnīcas pārstrādes kaltēs 70m2 platībā un 45m2 platībā, kur iekšā dega salmu kaudzes putekļi. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts pulksten 14.31, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Ilze Dāme Birziņa.’’ Vēlamies pavēstīt, ka ir notikusi “neliela” kļūme no mediju puses, un nav iemeslu satraukumam. Realitātē aizdegās tikai 1 kalte, nevis 2, un rūpnīcas 2. kalte visu šo laiku darbojās pilnā sparā. Bojātā kalte tiks salabota līdz 11.08.

Top4: Labi sevi ir parādījis arī mūsu jaunais projekts - kombainu noma sezonā. Saimnieki ir apmierināti gan ar kombainu ražību, gan ar servisu. Tehnikas tirdzniecības un nomas vadītājs Ivars Brālēns komentē projekta progresu:’’ Pašlaik uz laukiem ir palaisti 5 kombaini, 3 drīzumā sāks savu darbu. Mēs pašlaik piedāvājam ‘’Palesse’’ markas kombainus no Baltkrievijas, ar kuriem tuvāk iepazīties var 2017. gada augusta ‘’Saimnieks’’ žurnālā’’ un www.gomselmash.by/produktsiya.html.

Top5: Šogad mēs sākam piedāvāt jaunākās paaudzes rapšu sēklu ‘’Oriolus’’, kas jau ir pārbaudīta Vidzemes reģionā un ir pierādījusi savu ziemcietību. ‘’Oriolus’’ labumi: • Ļoti agrīna šķirne • Lieliska ražas novākšana sakarā ar īsiem un zemas biomasas augiem • Ideāla pielāgošanās agriem un vidēji agriem sēšanas datumiem (Avots: https://www.dsv-seeds.com/oilseed-rape/winter-osr/winter-osr-varieties.html; foto: Klāvs Zambergs)